Jerman atawa Turki di 2015???

> Panglawungan > cafe almancax > Jerman atawa Turki di 2015???

Wilujeng sumping di forum ALMANCAX. Anjeun tiasa mendakan sadaya inpormasi anu anjeun milarian ngeunaan Jerman sareng basa Jerman dina forum kami.
    egelixnumx
    Pamilon

Babaturan teras-terasan ngabahas topik, tapi kuring terang anjeun pikir kuring hoyong ngapdet zona waktos urang cicing di Jérman atanapi cicing hateup kuring di Turki langkung nguntungkeun. Kuring ngan ukur hoyong anjeun jujur ​​sareng diri anjeun sareng ngaréspon ku cara ieu. Upami urang leres-leres ngagambarkeun kaayaan anu urang ayana, panginten urang bakal ngancurkeun sababaraha prasangka. Aya seueur jalma dina forum, kabagjaan aranjeunna dina prosés visa sareng kuciwa aranjeunna saatos kéngingkeun visa.
    Gerçketen Almanyada yaşayanlar ve  mutsuz olduklarını savunanlar mı haklı ???
    Yoksa Almanya ya gitmek için bu kadar can atıp kurtuluşu orada görenler mi haklı ???

1963
    Pamilon

merhaba güzel bir konu acmissin tabiiki iki tarafinda artilari ve eksileri var  tabiiki birazda artilar yada eksiler kisilere göre degisiyor bu nasil olur biraz kendimden ve cevredekilerimden gözlemledigimi anlatayim simdi türkiyede bir diplomali mesleginiz yoksa yada burada gecerli bir mesleginiz yoksa burada alicaginiz maas asagi yukari bellidir egerki bir torpilli isiniz yoksa bilindigi gibi türkiyede bircok sektörde öncelik diploma degil isi bilmendir burada tam tersi öncelik diploma sonra meslekte yeterlilik ariyorlar diploman yoksa istedigin kadar usta ol isinde önemli degil kursta tanidigim bir arkadasim var türkiyede ayakkabi imalat isinde calisiyormus buraya gelmeden önce maasida iyimis    hic bir arastirma yapmamis ben orada bu iste calisabilirmiyim diye ve gelmis simdi burada meslegini yapma sansi yok suan geldigine pisman sordugumda neden arastirmadin diye cevresindeki burada yasiyan insanlar buradaki herseyi güzel ve olumsuz hicbirsey anlatmadiklarindan dolayi düsünmeden arastirmadan karar vermis evet bu durumu bende cok duydum insanlar burayi  öyle güzel anlatiyorlarki sanki burada heryer is ve cok iyi maas böyle birsey yok tabiikide  sadece mesleksiz yada diplomasi olmayanlar icin degil tabiiki zorluklar gecerli bir mesleginde olsa onu yapman icin diplomani denklik yaptirman gerekiyor ve iyi derecede anlamanca sonucta ise girerkende kendini anlatman gerekli mesleginle ilgili sadece normal almancada bilmen yetmez meslek almancasida olmasi gerekiyor  yani anliyacaginiz hayata sifirdan basliyorsunuz buraya yeni gelecek arkadaslara tavsiyem egerki türkiyede iyi bir isiniz iyi bir maasiniz varsa birde buradaki esinizin cok iyi bir meslegi yoksa burada calismiyorsa hic düzeninizi bozmayin derim ben burada sosyal yasanti türkiyeye göre cok az yani monoton bir hayat sizi bekliyor  ev kiralari yüksek burada calisacaginiz islerin bir cogu taseron firma üzerinden olacak buda iyi degil gelir vergileride cok yüksek aldiginiz maasta cok kesinti olur tabiiki buda gelirinize bagli esslerin calisma durumuna bagli  tabiikide iyi taraflarida var bunlar en azindan bir cok iste hafta sonu tatil yillik izinleriniz türkiyeye göre daha fazla yiyecek icecek  araba fiyatlari elektronik türkiyeye göre daha uygun söyle birseyde var meslegi olan iki kisi burada calisirsa türkiyeye göre daha iyi gelir elde eder  yazdiklarimi özetliyecek olursam almanyami türkiyemi tabiiki bunlari belirleyen faktörler var bunlarda kisiden kisiye degisir herkez kendi durumunu kendi degerlendirecek sonucta ben gözlemlediklerimi yazdim 
    Sabenerna, kuring panginten sateuacan kuring nyerat atanapi henteu sabab henteu janten masalah pikeun anu bakal sumping ka dieu sabab seueur jalma ngaraos siga aya di méga sateuacan sumping ka dieu, ngawartosan naon anu aranjeunna pikahoyong, henteu janten masalah pikeun aranjeunna aranjeunna dikondisikeun sakali, tapi saatos sumping ka Jérman, aranjeunna ngaraos seueur kasieun. naroskeun kalangkungan tabiikii bakal ngajantenkeun tulisan janten naon waé anu diimpikeun tina impian anjeun di dieu pamundut anjeun kuring ngabungkus babaturan anu bakal datang ulah ngorondang pengawasan dunya impian saatos ambruk anjeun bakal nyarios, naha anjeun ka ditu ozaman faktor pangageungna kuring di dieu nalika kuring datang ka gaduh profesi anu saé sareng profesi janten sesah dilakukeun di Turki tangtosna abdi di Upami anjeun nyarios naha anjeun kaduhung ngagaduhan profési anu sah di dieu , tungtungna, urang milih jalan, éta bakal nganyenyeri kuring upami urang kaduhung.
    Kuring henteu hoyong cuek kana poko anu ditulis ku réréncangan, sanaos kuring terang yén tulisan kuring henteu penting, tapi éta mangrupikeun padamelan anu bakal aranjeunna terang pas kuring hoyong nyerat, kuring parantos ngalaksanakeun tugas kamanusaan kuring.

egelixnumx
    Pamilon

Çok güzel yazmışsın. Kafam nerede karşıyor biliyormusun, iki ülkede de çok yakın akrabalarım var. Ama nedense herkes bir birinin yaşamına hayran. Biri sizin kız kuleniz var deniziniz var diyor diğeri sizin orda benzin ucuz araba ucuz çok fazla tatiliniz var diyor. İki ülkeyi karşılaştırırken gerçekten baz almamız gereken konular doğal manzaramı yoksa tatil araba mı ? Kuzenimle bu konuyu tartıştığımızda onun tezide ben Almanya da yaşamak isterdim diyor. Çocuğum en üç dil ile büyücek çocuk yetiştirmede devlet katkıları çok daha iyi ve avantajlı tabi sonuna diğer konularıda ekliyor uzun tatiller ucuz arabalar ucuz benzin bu tarafa döndüğünde çocuk çok dilli büyümesi için koleje gitmesi gerekiyor fiyat almış ilk okul için senelik 22 bin tl şimdi neden Almanya yaşamak istiyorum dedi beni anlıyormusun dedi. Hak verdim haklısın dedim. O kuzenimin kardeşi Almanyada yaşıyor. Oda İstanbul aşkını denizi ve orda yaşadığı ikinci sınıf vatandaşlık sıkıntısı hayatın hiç o kadar kolay olmadığı davulun sesinin uzaktan hoş geldiğini söyledi. Ona da hak verdim haklısın dedim. Sonra ufak bir olay yaşandı aramızda TR deki kuzenim bana neden haklı olduğunu şu şekilde anlattı 30 bin TL ye BMW 5.20 araç aldı 1998 model kardeşide Almanya da aynı aracı 2000 modelini 1.600 € aldı şimdi bana söylesene dedi bumu adalet ben senelerdir çalışıyorum emek harcıyorum adam bir maaşı ile aynı arabayı aldı ve ben 110 tl dolduruyorum lpg depomu o 30 € dolduruyor. Nediyeceğimi bilemedim ikisid dertli ikiside mutsuz. Biri hayatı daha kolay yaşamak derdinde diğeri vatan özleminde aile özleminde ve yaşadığı ülkede dışlandığını düşünmekte. İkiside yaşadığı ülkenin ekonomisinin kötü olduğunu düşünüyor ve mutsuzlar. Gerçekten mutsuz olan hangisi ??? Haklı olan hangisi ???

reyyan ka
    Pamilon

merhaba güzel bir konu acmissin tabiiki iki tarafinda artilari ve eksileri var  tabiiki birazda artilar yada eksiler kisilere göre degisiyor bu nasil olur biraz kendimden ve cevredekilerimden gözlemledigimi anlatayim simdi Türkiyede bir diplomali mesleginiz yoksa yada burada gecerli bir mesleginiz yoksa burada alicaginiz maas asagi yukari bellidir egerki bir torpilli isiniz yoksa bilindigi gibi Türkiyede bircok sektörde öncelik diploma degil isi bilmendir burada tam tersi öncelik diploma sonra meslekte yeterlilik ariyorlar diploman yoksa istedigin kadar usta ol isinde önemli degil kursta tanidigim bir arkadasim var Türkiyede ayakkabi imalat isinde calisiyormus buraya gelmeden önce maasida iyimis    hic bir arastirma yapmamis ben orada bu iste calisabilirmiyim diye ve gelmis simdi burada meslegini yapma sansi yok suan geldigine pisman sordugumda neden arastirmadin diye cevresindeki burada yasiyan insanlar buradaki herseyi güzel ve olumsuz hicbirsey anlatmadiklarindan dolayi düsünmeden arastirmadan karar vermis evet bu durumu bende cok duydum insanlar burayi  öyle güzel anlatiyorlarki sanki burada heryer is ve cok iyi maas böyle birsey yok tabiikide  sadece mesleksiz yada diplomasi olmayanlar icin degil tabiiki zorluklar gecerli bir mesleginde olsa onu yapman icin diplomani denklik yaptirman gerekiyor ve iyi derecede anlamanca sonucta ise girerkende kendini anlatman gerekli mesleginle ilgili sadece normal almancada bilmen yetmez meslek almancasida olmasi gerekiyor  yani anliyacaginiz hayata sifirdan basliyorsunuz buraya yeni gelecek arkadaslara tavsiyem egerki Türkiyede iyi bir isiniz iyi bir maasiniz varsa birde buradaki esinizin cok iyi bir meslegi yoksa burada calismiyorsa hic düzeninizi bozmayin derim ben burada sosyal yasanti Türkiyeye göre cok az yani monoton bir hayat sizi bekliyor  ev kiralari yüksek burada calisacaginiz islerin bir cogu taseron firma üzerinden olacak buda iyi degil gelir vergileride cok yüksek aldiginiz maasta cok kesinti olur tabiiki buda gelirinize bagli esslerin calisma durumuna bagli  tabiikide iyi taraflarida var bunlar en azindan bir cok iste hafta sonu tatil yillik izinleriniz Türkiyeye göre daha fazla yiyecek icecek  araba fiyatlari elektronik Türkiyeye göre daha uygun söyle birseyde var meslegi olan iki kisi burada calisirsa Türkiyeye göre daha iyi gelir elde eder  yazdiklarimi özetliyecek olursam almanyami Türkiyemi tabiiki bunlari belirleyen faktörler var bunlarda kisiden kisiye degisir herkez kendi durumunu kendi degerlendirecek sonucta ben gözlemlediklerimi yazdim 
    Sabenerna, kuring panginten sateuacan kuring nyerat atanapi henteu sabab henteu janten masalah pikeun anu bakal sumping ka dieu sabab seueur jalma ngaraos siga aya di méga sateuacan sumping ka dieu, ngawartosan naon anu aranjeunna pikahoyong, henteu janten masalah pikeun aranjeunna aranjeunna dikondisikeun sakali, tapi saatos sumping ka Jérman, aranjeunna ngaraos seueur kasieun. naroskeun kalangkungan tabiikii bakal ngajantenkeun tulisan janten naon waé anu diimpikeun tina impian anjeun di dieu pamundut anjeun kuring ngabungkus babaturan anu bakal datang ulah ngorondang pengawasan dunya impian saatos ambruk anjeun bakal nyarios, naha anjeun ka ditu ozaman faktor pangageungna kuring di dieu nalika kuring datang ka gaduh profesi anu saé sareng profesi janten sesah dilakukeun di Turki tangtosna abdi di Upami anjeun nyarios naha anjeun kaduhung ngagaduhan profési anu sah di dieu , tungtungna, urang milih jalan, éta bakal nganyenyeri kuring upami urang kaduhung.
    Kuring henteu hoyong cuek kana poko anu ditulis ku réréncangan, sanaos kuring terang yén tulisan kuring henteu penting, tapi éta mangrupikeun padamelan anu bakal aranjeunna terang pas kuring hoyong nyerat, kuring parantos ngalaksanakeun tugas kamanusaan kuring.

Kuring parantos sababaraha kali nyerat koméntar kana topik ieu anu sami sareng pendapat anjeun. naon anu anjeun parantos ngetik sacara harfiah. Abdi sareng anjeun dina masalah ieu
    Kuring gaduh pendapat anu sami. Nya diringkeskeun.

1963
    Pamilon

Kuring parantos sababaraha kali nyerat koméntar kana topik ieu anu sami sareng pendapat anjeun. naon anu anjeun parantos ngetik sacara harfiah. Abdi sareng anjeun dina masalah ieu
    Kuring gaduh pendapat anu sami. Nya diringkeskeun.

hatur nuhun kana pamikiran anjeun

Tangtosna, kaayaan robih numutkeun ekspektasi sareng standar hirup jalma. Upami anjeun gaduh cukup Jérman pikeun milarian profési anu valid di Jérman, tangtosna Jérman langkung saé. pajeg tinggi di Jerman tapi standar ogé luhur. Hirup di Jerman gampang sareng nyaman salami aya basa sareng padamelan.

sawr nu
    Pamilon

tungtung kalkun,
    Abdi masih keneh kajadian timah di Turki,
    Sadayana di dieu mangrupikeun artos, nagara sacara resmi ngadorong rasa males nalika henteu damel,
    Teu aya kaunggulan di dieu,
    Sanaos salaki sareng pamajikan damel, artos maksimal anu anjeun kéngingkeun henteu langkung ti 2500, éta parantos dugi ka 1500. pajeg teuing,
    pajeg dina sagala hal
    Aranjeunna ngahubungkeun jalma kana robot, anjeun terang robot dina bentuk sapi, aranjeunna nyusu bızt bızt ti sadaya sisi, dimana waé anjeun angkat,

omerr34
    Pamilon

Tangtosna, kaayaan robih numutkeun ekspektasi sareng standar hirup jalma. Jérman tangtosna langkung saé upami anjeun gaduh cukup Jérman pikeun milarian profesi di Jérman. pajeg tinggi di Jerman, tapi standar ogé luhur. Salami aya basa sareng padamelan, hirup di Jerman gampang sareng nyaman.

Anjeun nyimpulkeun kajadian di Jerman kahirupan anu saé pisan ku naon waé kalkun.

Milih antara Jerman sareng Turki mangrupikeun kaputusan pribadi dumasar kana faktor anu béda. Unggal nagara boga kaunggulan jeung kasempetan sorangan. Pangalaman sareng pendapat jalma béda-béda, janten penting pikeun tetep kabuka. Nu penting nyaéta pikeun manggihan tempat dimana anjeun ngarasa bagja jeung sugema.

Mintonkeun 8 jawaban - 1 nepi ka 8 (total 8)
  • Pikeun ngawalon topik ieu Anjeun kudu asup.